Article Image

All.Can na Zjeździe PTCHO

All.Can został zaproszony do wzięcia udziału na sesji "Współpraca pacjentów i onkologów podczas XXV Jubileuszowego Zjazdu Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej, który odbywał się w dniach 16-18 maja br.

Moderatorami sesji byli dr hab. n. med. Adam Maciejczyk, dr hab. n. med. Wojciech Wysocki, prof. nadzw. All.Can Polska reprezentował Szymon Chrostowski, który przedstawił założenia i plany naszej inicjatywy. Wziął także udział w dyskusji poświęconej współpracy pacjentów ze środowiskiem lekarskim, w której brali udział także przedstawiciele Fundacji OMEA LIFE oraz reprezentująca Polską Koalicję Pacjentów Onkologicznych Krystyna Wechmann, która zwróciła uwagę, że w dalszym ciągu dostęp do ośrodków onkologicznych nie jest wystarczający.

Szymon Chrostowski podkreślił, że współpraca organizacji pacjentów i towarzystw naukowych jest fundamentalna. Pacjenci mogą czerpać z wiedzy merytorycznej i dzielić się nią w przestrzeni internetowej dzięki czemu chorzy mogą zapoznać się z rzetelnymi informacjami medycznymi. Podkreślił także, że jakość i kompleksowość leczenia jest najważniejsza dla pacjenta onkologicznego.